Hike & Fly 2019

hromadný start Hike and Fly 2019
Hromadný start H&F 2019 v 10:00

Raná má za sebou třetí ročník mezinárodního extrémního závodu One Day Czech Hike and Fly 2019. Jednodenní závod, inspirovaný závodem Redbull X-Alps, kde je povoleno buďto jít nebo letět na paraglidovém křídle, měl letos rekordní necelou stovku závodníků, z toho tři závodnice. Jako obvykle si každý mohl vybrat obtížnost závodu, určenou délkou tratě – lehčí kategorii Sport o délce 24 km nebo prestižní Unlimited o délce 36 km, ze které je vyhlašován hlavní vítěz závodu.

Souhrnné video z ročníku 2019, vyrobila AirZone.tv + Česká Televize

Po hromadném startu v 10 hodin počasí závodníkům přálo jen první 2 hodiny. Ty se povedlo plně využít sedmi nejlepším pilotům v kratší kategorii Sport a v čase soutěže 01:48:25 jsme v cíli pod Ranou poznali jejího vítěze, je jím Jiří Bečvář. Gratulujeme!

Pilotům v kategorii Unlimited, ale nebylo co závidět. Předpovídaná bouřka se těsně po poledni přes Ranou a okolí opravdu přehnala a uzemnila všechny závodníky, kteří většinou promokli úplně „durch“ (na skrz). Její široká „kovadlina“ ovšem zastínila Slunce i na dalších několik hodin, čímž zabránila vzniku termických proudů a i vzhledem k naplánované trase, jejíž druhá polovina vedla spíše po rovinách, museli závodníci ujít zbytek trati pěšky.

Trojnásobným vítězem kategorie Unlimited a tím i celé soutěže One Day Czech Hike and Fly 2019 se stal talentovaný Stanislav Mayer, který pravidelně využívá svou fyzickou zdatnosti a zkušenosti nabyté nejen na závodu Redbull X-Alps, kterého se několikrát zúčastnil a umístil se na předních místech. Gratulujeme!

Čtvrtý ročník závodu je naplánován na 22. – 23. 5. 2020 – srdečně jsou zváni jak piloti, kteří chtějí zjistit jak jsou šikovní, tak široká veřejnost, která uvidí mimořádnou leteckou podívanou.

Pavel, PGKR